ביטחון

Thursday, 01 March 2018 10:17

כפר ורדים-יחידת סע"ר

Sunday, 31 December 2017 14:30

הודעת בטחון

 

בשבוע האחרון התקיים במשרדי המועצה מפגש של מפקד תחנת המשטרה והפיקוד הבכיר עם ראש המועצה, מנכ”לית המועצה, הקב”טית וסייר המועצה. במפגש עלו לדיון מספר נושאים כשהעיקרי בהם הוא נושא הפריצות לבתים.

הוסבר והודגש לצוות התחנה כי למרות שמספר הפריצות עפ”י הסטטיסטיקה המשטרתית אינו גדול, כל פריצה וחדירה לבית בישוב מערערת את ביטחונם האישי של התושבים ובכל פריצה מדובר בעולם ומלואו.

הודגש כי הנוהג של סגירת תיקים “מחוסר עניין לציבור” בסמוך לפריצה אינו מקובל ויש בו כדי לפגוע קשות באמון הציבור בעבודת המשטרה מפקד התחנה הנחה כי אין לסגור תיקים והבהיר כי חקירת המשטרה אינה אמורה להפסק בשלב כה מוקדם. מפקד התחנה הציג  בפנינו את  תוכנית העבודה של התחנה לשנת 2018 אשר מתוכננת בה שימת דגש על כפר ורדים, הגדלת  הכח המשטרתי והנראות בצורה משמעותית על מנת למנוע פריצות נוספות ולמען הגברת הביטחון האישי, כל זאת בשיתוף פעולה ותיאום מלא עם מחלקת הביטחון במועצה.

אנו מבקשים לרענן ולהדגיש את הפעולות שעלינו לנקוט לשמירה על בתינו במיוחד בימים אלו, במהלך חודשי החורף, כאשר אנשים מייחסים רעשים למזג האוויר.

 

 

  • חשוב מאד לידע את השכנים וחברים בדבר היעדרות ממושכת מהבית. בקשו מהם להיות עירניים, להיכנס לחצר האחורית שלכם, ולהדליק מידי פעם את האור בביתכם,על מנת לתת "תחושת חיים" בבית.
  • המקום הראשון אליו מגיעים הפורצים בדרך כלל הוא חדר הארונות או ארונות בגדים  הקפידו לא להשאיר במקומות אלו דברים בעלי ערך / כסף.
  • הקפידו לא להשאיר באופן גלוי לעין מכשירים "מושכי תשומת לב" כמו מחשב נייד, אייפד וכו.
  • במידה ובביתכם מותקנת דלת סורג לחצר/ כניסה אחורית– ודאו שהיא מסיבית ואינה ניתנת לעקירה בהינף יד הקפידו לנעול היטב דלתות וחלונות.
  • במידה וביתכם מוגן ע"י מערכת אזעקה -  בדקו עם המתקין את מיקום הגלאים וסוללת הגבוי. הפורץ, כבר בדרכו למערכת, אמור להתגלות ע"י הגלאים במידה והוא מנתק את מערכת האזעקה,
  • אמורה להתקבל קריאה במוקד. רצוי לבצע בדיקה תקופתית ולוודא תקינות הסוללות והגלאים.
  • הפעילו את מערכות האזעקה, במידה ויש, אפילו אם הנכם יוצאים מהבית לזמן קצר ובשעות הלילה
  • אל תשאירו מפתחות בדלתות מהכיוון הפנימי שלהן ( המפתחות מקלים על הפורצים להימלט במהירות)
  • חשוב ביותר להודיע לנו/ למשטרה בטלפון 100 , בזמן אמת על כל תנועה חשודה של רכב/ אדם. כל הודעה שלכם נבדקת ומטופלת באופן מידי

 

 תושבים אשר מעונינים להתגייס ולהתנדב במשמר האזרחי מוזמנים ליצור קשר עם סער 0524296702

 

בברכת בטחון,

תושיה סוחריאנו

קב"ט מ.מ. כפר ורדים

נייד:    052-4296700

10/5/17

 

 

היום, יום רביעי 10/5/17 הציגו קציני פיקוד הצפון ופיקוד העורף בפני ראש המועצה המקומית כפר ורדים, סיון יחיאלי וועדת מל”ח רשותית את תרחיש הייחוס המעודכן לעימות בצפון ולרעידת אדמה.

בפגישה השתתפו אל”מ יצחק (איציק) בר מפקד מחוז צפון בפיקוד העורף, סא”ל ברנס יאיר מפיקוד צפון, סא"ל יניב קריאף – קצין הגמ"ר באוגדה 91,  מפקד היקל”ר רס”ן ערן גרטלר, וקצינים מהאוגדה ומנפת צפון, ונציג רח”ל. מהמועצה השתתפו: תושיה סוחריאנו - קבטית המועצה, אביעד כהן - מנכ”ל המועצה וראשי המחלקות המהווים ועדת מל”ח רשותית.

לאחר הצגת התרחיש התקיים דיון עומק בנוהל “זמן יקר” - שלב ההיערכות המקדמי,  במענים ובפערים הקיימים בכל אחד הן בשלב המעבר משגרה לחירום ובשלב שגרת החירום.

במסגרת עדכון התרחיש משקיע באחרונה משרד הביטחון סכומי כסף ניכרים בשיפור המוכנות ביישובי קו העימות. בכפר ורדים הוצבה מיגונית לטובת מתנדבים ליד מרכז ההפעלה ומרכז ההפעלה עובר בימים אלו שדרוג ניכר במימון פיקוד העורף. בתקופה הקרובה יתקבל ציוד חילוץ, מערכת שליטה ובקרה וציוד נוסף אשר ישמש את המתנדבים.

סיון יחיאלי ראש המועצה  המקומית כפר ורדים: “אני לא בטוח שהציבור הישראלי מעריך את גודל המאמץ וההשקעה הלאומית בהתמודדות עם מלחמה או רעידות אדמה. עם זאת, לכל אחד מאתנו האזרחים יש אחריות אישית משפחתית להיות מוכן כראוי. תושבי הכפר קיבלו מאתנו ערכת חוסן משפחתית והיא נקודת מוצא מצוינת להכנת כל בית אב לתרחישי הייחוס.  אני רוצה להודות לאל”מ בר, לסא”ל ברנס ולסא”ל קריאף על השותפות הנאמנה בשיפור המוכנות שלנו לחירום. תודה ל… על ההשקעה ב מרכז ההפעלה, בהצטיידות ובשיפור המוכנות”.

 

  

Monday, 23 March 2015 10:10

מתרגלים בשיגרה

ביום חמישי 19.3.15 נערך תרגיל צח"י  - צוות חירום ישובי, המורכב מצוות סע״ר - סיוע עצמי ראשוני, צוות בקרת נזקים וצוות אוכלוסייה. התרגיל נועד לבדיקת מוכנות ותרגול המתנדבים שבישוב.

בתרגיל השתתפו כ-  50 איש. עובדי מועצה, מתנדבים ומגויסי  יקל"ר (יחידת קישור לרשות).  בתרגיל נערכה הדמיה של תרחיש עם נפגעים. צוות החילוץ, צוות בקרת נזקים וצוות האוכלוסייה הגיעו לטפל ב"ארוע".

לאחר התרגיל בשטח התכנסו המתנדבים במרכז ההפעלה ושמעו הרצאה על הטיפול הראשוני בנפגעי חרדה.

בתקופה הקרובה יעברו צוותי המתנדבים הדרכות מקצועיות. תושבים המעוניינים להצטרף לצוותי המתנדבים מוזמנים לפנות לתושיה  בדואר אלקטרוני - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

תודה רבה לכל המתנדבים, המשתתפים והשותפים.